Jednoho dne vám přijde balík, ale v něm nic není. A takhle se to opakuje pořád dokola, dokud... Existují věci, které si držíme a existují věci, které se drží nás. Vzdát se jich na chvíli může být těžké, ale ještě těžší je, dokázat je odevzdat. Čeho se nakonec rozhodneme držet a to, co dokážeme odevzdat, zaleží jen na nás.
Detaily filmu - Bohům, co nade mnou tenkrát nestáli
Název filmu
Bohům, co nade mnou tenkrát nestáli
Žánr
Hraný film (B: 11–15 let)
Délka snímku
7:40
Rok výroby
2020
Obsah filmu
Snímek Bohům, co nade mnou tenkrát nestáli je experimentální filmový záznam stejnojmenné, taktéž experimentální, divadelní inscenace, která vznikla na soustředění DRDS. Cílem projektu bylo vyjádřit atmosféru beatnické poezie pomocí vizuálních a zvukových prvků. Z původně třicet minut dlouhého literárního pásma se vybraly klíčové pasáže, které tvoří výsledných 7:40. Vedoucí sloužili pouze ke konzultacím a technické podpoře.
Autoři
František Souček, Luisa Marie Marešová, Kateřina Pušová, Sára Baalbaki, Mikuláš Převrátil, Anežka Rösslerová, Alice Louise Bransten, 1. skupinka DRDS
Autoři se nechali inspirovat prostředím a minulostí hradu a zámku v Březině a vytvořili vlastní tajemnou historii tohoto místa, kterou Vám předkládají prostřednictvím záhadologického snímku.
Film vznikl jako díl miniseriálu "Křivoklátská šlápota", který se zrodil na letním odborném soustředění loutkářských souborů Kašpárek a Jitřenka v červenci 2020.
Autoři
Kristýna Zástěrová, Marek Petr, Marie Zavadilová, Adéla Dohelská, Markéta Řezáčová, Zuzana Suchá
Čaroděj a jeho pomocník jsou spolu na cestách. Loupežníci je oloupí o vzácný drahokam z kouzelné hole. Čaroděj a jeho pomocník se vydají se po jejich stopách, dojde k souboji a v doupěti loupežníků objeví zajaté dívky, které osvobodí.
Autoři
Jiří Kvapil, Veronika Horáčková, Agáta Nosková, Michaela Paterová, Eliška Karbanova, Karel Kodejška, Matěj Kazík, Antonín Roleček
Diktátor je film detí protivšem zlým diktátorům světa. Je to černá komedie ale vlastne veľmi hrozivá. Dílo vniklo ako volná inspirace filmom Diktátor od Charlieho Chaplina.
Anton je tak trochu ztracený básník. Hledá svou múzu na dně dopitých lahví a jeho jediným přítelem jsou staré knihy. Najde nakonec i on svou inspiraci nebo se utopí?
Je možné propadnout počítačové hře natolik, že člověk neví, co je skutečnost a fikce? Film vznikl v průběhu příměstského filmového tábora v kině Scala.
Autoři
Milan Hradil, Evelína Nováková, Ondřej Horňák, Michaela Nováková, Filip MacDonald, Filip Schick, Štěpán Gregor, Jonáš Kadlec
Hraná etuda popisuje jedno kouzelné místo uprostřed lesa, kde si parta 11letých kluků zažívá svoje každodenní hry. Je to místo, které tě pohltí, kde se propadneš do hry, ztrácíš pojem o čase a svět kolem si plyne bez povšimnutí. Film vznikl v rámci příměstského tábora Jak na film, jehož tématem bylo Moje místo.
Muž, který popisuje tým, o kterém nikdo nikdy neslyšel, v hospodě do, které nikdo niky nechodí. Uvěří kluk Mára Klapzubovým povídačkám? Stalo se to opravdu tak, jak se vykládá?
Karanténa je film skupiny študentů z Aeroškoly o jedné rodine a jejich blízcích přátelích, kteří se ocitli jako mnozí z nás v nedobrovolné "korona" karanténe. V průbehu filmu se nám postupne rozkrývají vztahy mezi postavami a směruje to až k nečekané pointe. Každý student z Aeroškoly který je součásti filmu se natáčel sám doma a sám tam aj hrál a režíroval se.
První vlna koronaviru se dotkla snad úplně každého z nás. Téma restrikcí a zákazů je bohužel aktuální i dnes. Film Karanténa je specifickou výpovědí o prožívání prvních dnů období karantény očima školáka. Počáteční období euforie ze zrušení školní docházky a zdánlivě neomezených možností trávení volného času střídá postupná frustrace z nedostatku sociálních kontaktů a těžce nabyté vystřízlivění z vědomí nutnosti plnit nejen školní docházku, ale především přijetí nové reality.
Film "Kmen 2020" řeší problematiku enviromentálních problému a jejich příčiny. Děj nás přivede do primitivního kmene, žijícího v lese, který začne objevovat moderní svět dneška. Začne se ale potýkat s problémy způsobené moderním člověkem, uzavřeným ve svojí omezenosti v řešení problematiky enviromentálního znečištění. Celá myšlenka filmu vysvětluje nekonečný kruh izolace člověka od přírody.
Snímek vypráví o Národní přírodní rezervaci Kohoutov, která se nachází v CHKO Křivoklátsko. Jedná se o místo s tajemnou atmosférou a krásnou nedotčenou přírodou, o kterém málokdo ví. Autoři snímku zároveň přináší svou vlastní autorskou teorii, proč se rezervace nazývá právě "Kohoutov".
Film vznikl jako díl miniseriálu "Křivoklátská šlápota", který se zrodil na letním odborném soustředění loutkářských souborů Kašpárek a Jitřenka v červenci 2020.
Autoři
Marek Petr, Kristýna Zástěrová, Marie Zavadilová, Markéta Řezáčová, Adéla Dohelská, Zuzana Suchá, Matyáš Paur
Revoluce za lidská práva a svobodu nikdy neskončila, revoluce pokračuje... Krátký vojnový film dětí se silným mírovým poselstvím je volně inspirován scénou boje na Odessém schodisku z filmu Křížník Potěmkin od S. Ezejštejna.
Láska je láska je hravý a vtipný videoklip detí, mládeže a dospelých volně inspirovaný videoklipom Lucie Bílé. Deti sami naspievali text pesničky a tiež natočili niektoré scény, klip sa doplnil scénkami aj z iných kurzov Aeroškoly. Posolstvo klipu má být mír a láska.
Středověký lovec Benedikt se po úrazu v boji, při kterém upadl do bezvědomí a zapomněl vše, co si dosud pamatoval, probouzí a postupně znovu objevuje své známé a místa. Jak už tomu u středověkého lovce bývá, jeho úvod do "nového" života nebude mít jednoduchý.
Metroaero je sci-fi krátká komedie s černým humorem z období postapokalypsy. Ukazuje destrukci světa a vztahů po strašivé válce lidí a strojů a důsledky této války.
Moje místo stále ještě hledám. Je rozprostřené kolem mě, je někde na mém těle, v mojí hlavě, v mém srdci. Moje místo jsem já, jsem zrcadlo, které odráží vjemy zpátky ven. Osobitě a intimně pojatá střihově experimentální obrazová mozaika vznikla na příměstském filmovém táboře s tématem Moje místo jako autorský snímek.
Která umělecká skupina je lepší? Ruchovci či Májovci? V našem snímku se formou rapu představí 2 významná literární uskupení 19. století a poperou se o to, která z nich udělala do historie větší díru. Jmenovitě uvidíte Elišku Krásnohorskou, Jana Nerudu, Karolínu Světlou a Svatopluka Čecha. Snímek vznikl na soustředění DRDS.
Romantické drama o životě mladého vozíčkáře, který si za svůj handicap může sám a musí se s tím smířit. Příběh je o jeho snažení pochopit smysl života a nepřestávat se starat o svoje zdraví. O lásce, kdy se vozíčkář cítí jako méněcenný a pro ni ne dostatečně dobrý. O naději, že by mohl chodit, která se ale stane skutečností. Podstoupí operaci a po té už dá také naději vztahu, ale než po nohou na schůzku dorazí, neudrží se na nich a zabije se pádem ze schodů.
Film "Předání zásilky" s komunikační tématikou, poukazuje na možné různé interpretace běžně používaných frází.
Ve filmu dojde k tomu že kurýr předá zásilku jinému člověku než má, protože místo konkrétního oslovení svého zákazníka, použije příliš obecné "tady to máte". Na scéně se poté objevuje pravý zákazník jakožto upomínka toho, že nepřesná komunikace mívá dalekosáhlé důsledky
Autoři
Matouš Jan Novotný, Sebastián Menšík, Tomáš Daniel Novotný, Nina Bystrianská
Detaily filmu - Přežívání v divočině podle Jima Křováka
Název filmu
Přežívání v divočině podle Jima Křováka
Žánr
Hraný film (B: 11–15 let)
Délka snímku
15 minut 52 vteřin
Rok výroby
2020
Obsah filmu
Film je o P.P.P., neboli o profesionálním průvodci přírody, který má své způsoby, jak diváky seznámit s přežíváním v divočině. Film se snaží být komedie o člověku, který si myslí, že něco umí.
Harmonický romantický příběh o statečné a bojující dívce s oční vadou odchlípení sítnice. O její vysněné lásce, nejkrásnější době jejího života a strachu říct o sobě pravdu. Nečekané zvraty ji ale dovádí k výčitkám. Film je propojen s její novou láskou - klavírem. Příběh je završen pochopením a tolerancí. Film se také zabývá LGBT tematikou.
Příběh o klukovi, který je šikanovaný a jeho rodina je v exekuci. Každý den se opakuje to samé a ve filmu je to vyjádřeno zrychlující se smyčkou. Jak to dopadne, si už divák domyslí sám.
Příběh z blízké budoucnosti, kde si lidé uvědomují, že není třeba změnit svět, ale sami sebe, a proto zahajují výzkum, který má vylepšit každého z nás.
Snímek představuje obec Terešov, která se nachází v CHKO Křivoklátsko, a především se zaměřuje na historii zdejšího židovského hřbitova, který bývá před zraky mnoha turistů skryt.
Film vznikl jako díl miniseriálu "Křivoklátská šlápota", který se zrodil na letním odborném soustředění loutkářských souborů Kašpárek a Jitřenka v červenci 2020.
Pan Větvička a paní Kořínková pravidelně navštěvují psychiatrickou ambulanci.
Zdálo by se, že každý má jiný psychický problém a vůbec se sebou nesouvisí, ale...
Druhá světová válka lidstvu ukázala ta nejtemnější zákoutí lidské povahy. Hrdinové se však nenacházeli jen na válečných frontách, ale také mezi obyčejnými občany okupovaných zemí, kteří byli ochotní za svá přesvědčení riskovat život.
V období plném nedůvěry a obav se na území Protektorátu setkáváme se dvěma odloučenými bratry Antonínem a Františkem, kteří jsou konfrontováni otázkou, jestli je jejich bratrské pouto silnější než strach.
Film je metaforou plynoucího života dnešní mládeže, která často ve své nezakotvenosti nechápe, že veškeré jednání má nějaký dopad, a není připravena nést následky svých činů. Dívku navštěvuje každodenně "život" s bublifukem a naplňuje její dny různými činnostmi. Co z počátku dobře funguje, skončí tragédií - dívka kvůli své zvědavosti bublifuk zvrhne a ten se vylévá...