Fake News-Koronavirus
Záměrně vyhrocený snímek poukazující na situaci, co se může stát, když uveříme Fake News. A co nás k tomu vůbec vede? Prožitkem proti předsudkům na aktuální téma ?. Snímek vznikl na víkendovém workshopu animovaného filmu v M'am'aloca pod vedením lektorky Žofie Zajíčková
Jaké výrazové prostředky, výtvarný jazyk a animační zkratku použiji, abych ukázal, co se děje uvnitř mojí hlavy? Krátká animovaná filmová etuda, která vznikla na kroužku filmové animace v rámci projektu inspirovaného knihou Hlava v hlavě D. Bohma a O. Buddeuse.
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vznikla naše planeta? Zapomeňte na vše, co jste slyšeli ve škole, viděli ve filmu nebo četli v knize. "Co když za to můžou lamy" vypráví nevšední příběh o vzniku planety Země, dne a noci, hvězdách i slunci. Nechte se unést fantaskní mytologií vyobrazenou očima dětí, která se vymyká všem standardům!
Autoři
Marína Víchová, Viky Jahelková, Klára Beránková, Berenika Břeňová, Josef Barták
Jak pomocí animace a výtvarného jazyka vyjádřit dialog dvou protichůdných postav beze slov? Jak to vypadá, když se ráno nechce vstávat a maminka je neúprosná? Krátká animovaná etuda vznikla v rámci projektu inspirovaného filmy Jana Švankmajera.
Detaily filmu - Dobrodružství skřítka Čeřínka. Požár
Název filmu
Dobrodružství skřítka Čeřínka. Požár
Žánr
Animovaný film (A: do 10 let)
Délka snímku
7:30
Rok výroby
2020
Obsah filmu
Poetický příběh skřítka Čeřínka, který opět prožívá dobrodružství na břehu říčky Křinice. O vandalismu a nepořádnosti lidí a o tom, jak svou neohleduplností ničí přírodu kolem sebe.
Evoluce strachu
Animovaný snímek sleduje vývoj strachu od pravěku až po současnost a dotýká se tak nejen prapůvodních instinktů, ale i strachu, který nás paralyzuje dnes.
Film plný jemného, ale i pořádně černého humoru na téma "strach" vymyslely a naanimovaly starší děti pod vedením lektorů Heleny Maříkové na táboře v Doubravicích nad Svitavou.
Krátký film Hlaneta vypráví příběh neposlušného poloboha, jenž je trestem přinucen přijmout na povrchu své hlavy nové obyvatele. Příběh je inspirován různými teoriemi o vzniku světa, především ale čínskou legendou, ve které se tělo boha mělo proměnit v jednotlivé krajinné útvary. Svým syrovým až morbidním ztvárněním se film snaží poukázat na problematičnost soužití člověka a naší planety.
Autoři
Celestina Kopřivová, Ester Krtičková, Mario Štajnrt, Hugo Bár
Jakými výrazovými prostředky, výtvarným jazykem a animační zkratkou vyjádřit, co se děje v mojí hlavě? Krátká animovaná etuda z kroužku filmové animace vznikla v rámci projektu V hlavě, který byl inspirován knihou Hlava v hlavě D. Böhma a O. Buddeuse.
Jak pomocí animace a výtvarného jazyka vyjádřit dialog dvou protichůdných postav beze slov? Šachová partie může na krátkou chvíli starého pána a malého kluka zavřít do bubliny a svět kolem přestává existovat. Krátká animovaná etuda vznikla jako inspirace filmy Jana Švankmajera.
Animovaný film nám představuje jednu z možných interpretací toho, jak vznikly stíny. Jakou zásluhu na tom měl Rabi Löw? Film vznikl v průběhu příměstského animačního tábora v kině Scala.
Na palouček přiletí mimozemšťani (houbáci) a vše kolem sebe začnou škodolibě ničit - přeměňovat v houby, což jim jde skvěle až do chvíle, kdy se na scéně objeví houbař.
Železo s Křemenem spolu soupeřili. Přemožen byl Křemen, rozdrcen na prach, unesen jeho syn Křišťál a vhozen do vězení. Krutě mučen, aby ukázal cestu na zámek. Křišťál podlehl. Železné kameny se valily k zámku. Síra se špatnými myšlenkami jim šla naproti. Společně unesli princeznu Zlatu. Mezitím uprchl Křišťál z věznice a vyprávěl matce soli, jak zahynul jeho otec. Rozhodl se jít za tetou čarodějnicí, Rtutí. Prosil ji o pomoc. Poradila mu, ať si vezme velký pytel a síru do něj hodí...............
Autoři
Eva Smolová, Adéla Maxová, Lara Ondrejechová, Vanessa Bodnárová, Veronika Havelková, Tereza Hrušková, Eva Smolová
Krátká animovaná etuda doprovozená zvukovými efekty, vytvořená z bílého papíru na bílém pozadí, která má prověřit princip pohybu a transformace v animaci.
Pojďme se společně podívat na cestu malého panáčka z novin, který hledá svoje místo. Najde ho? Doufejme, že ano, nebude to však cesta jednoduchá, ve světě na něj čeká spousta nástrah. Hold někdy se člověk narodí do špatného rozměru a musí si najít svůj svět, ukázat, že není jen kus papíru.
Výplody fantasie a myšlenkové pochody, co zrovna můj mozek vyzvracel během kreativní krize v karanténě, znázorněné experimentální animací. Každý si to přeberte jak chcete.
Animovaný film vytvořený kolektivem Pes_duše v rámci projektu "Animace kolem nás". Film je složený z animovaných sekvencí pohybujících se předmětů denní potřeby v prostorách základny v Újezdě.
Malá holčička bloudí sama přestupní stanicí pražského metra, obklopena změtí dospělých uspěchanců, když ji náhle zaujme bezdomovec hrající na foukací harmoniku. Pohledy dvou, zcela odlišných, postav, věkem i sociálním postavením, se střetávají.
Film byl vytvořen studentkami ZŠ Pavlovská v Brně v rámci projektu Příběhy našich sousedů. Tento projekt je realizován pod záštitou organizace Post Bellum a vždy se zaměřuje na osudy nějakého pamětníka. Ke zpracování příběhu se studentky rozhodly využít techniku animovaného filmu.
Jak pomocí animace a výtvarného jazyka vyjádřit dialog dvou protichůdných postav beze slov? Třeba kočky a psa? Krátká animovaná etuda vznikla pod vlivem inspirace filmy Jana Švankmajera.
Světoznámá kritička Andrea Angelo, která je ve svých posudcích nekompromisní a její kritika byla důvodem k zavření nejedné restaurace, se rozhodne navštívit italskou restauraci. Podle naservírovaných pokrmů se ukáže, že jde o velmi neobvyklou restauraci. Otázkou je, kdo koho více vyvede z míry?
Autoři
Kristýna Vindušková, Klára Pelikánová, Lucie Mikundová, Samuel Kypet
Jakými výrazovými prostředky, výtvarným jazykem, animační zkratkou vyjádřit, co se děje v mojí hlavě? Krátká animovaná etuda z kroužku filmové animace vznikla v rámci projektu V hlavě, který byl inspirován knihou Hlava v hlavě D. Böhma a O. Buddeuse.
Jak pomocí animace a výtvarného jazyka vyjádřit dialog dvou protichůdných postav beze slov? Jak to vypadá, když se dá do řeči ekologický aktivista s iťákem, který má v hlavě jen soustavu 0 a 1? Krátká animovaná etuda byla inspirována filmy Dialogy Jana Švankmajera.
SDÍLÍM. KOMU A CO? Cesta fotografií sdílených v digitálním prostoru sociálních sítí. Míří k zamyšlení nad schopností vnímat vizuální informace v dnes neustále se zrychlujícím tempu.
Samotářský kluk jménem Lukáš nikdy neměl žádného kamaráda. Vždy toužil po tom si s někým hrát, avšak děti v jeho okolí se mu smáli a vyhýbali se mu. Jednoho dne však potká divně vypadajícího chlapce, kterého nikdy předtím neviděl. Chlapec Lukáše překvapí tím, že mu nabídne, aby si s ním šel hrát. Že by se jeho život konečně začal obracet k lepšímu?
Autoři
Anička Macháčková, Mateo Schilders, Ema Neuwerthová, Marc Ezzeddine
Pozastavili jste se někdy nad tím, jaké potraviny kupujeme? Opravdu je vždy (s)potřebujeme? Naším příběhem vás od začátku až po konec provede život obyčejné fazole šarlatové. Jaký je její osud?
Film, který vznikl v karanténním zoufalství. Každý přidal kousek ze svého domova. Protože sloni jsou krásné, uklidňující téma ve složitém světě. A taky nosí štěstí.
Animovaný videoklip na motivy písně "Here Comes The Sun" od The Beatles. Slunce je pro náš svět nezbytné a hudba The Beatles je pro Šimona také podstatnou součástí jeho světa. Z této kombinace vzešel videoklip, kde kromě animací a snímků Slunce je nakonec vidět i autor.
Na počátku bylo Světlo, to Světlo vyšlo z diamantu a ten diamant visel nad ohněm. Pak tu byla také duha a jednorožec a ještě Někdo, kdo si to vše snad vysnil.
Autoři
Kristián Decarli, Karla Kazecka, Berenika Hájková, Berta Rathousová, Maksim Gladović
Film Tatínek a bankovní lupiči zpracovává ve formě animovaného filmu stejnojmennou pohádku Arnošta Goldflama z knihy Tatínek není k zahození. Ve snímku však, oproti literární předloze, žádné bankovní lupiče nenajdete – děj filmu se točí okolo řešení prekérní rodinné situace – tatínek s maminkou si jednoho rána uvědomí, že zapomněli na narozeniny svých dětí a s nimi spojenou odpolední oslavu, a stojí tak před nimi nelehký úkol sehnat vše potřebné, aby se oslava mohla bez problémů uskutečnit.
Animovaný film je inspirovaný nesnadnou dopravní situací v Brně, aneb co všechno Vás může potkat, když se rozhodnete jet do Brna vlakem. Film vznikl v rámci pravidelného kurz animace v kině Scala.
Jakými výrazovými prostředky, výtvarným jazykem, animační zkratkou vyjádřit, co se děje v mojí hlavě? Ta moje je plná narozeninové oslavy. Krátká animovaná etuda z kroužku filmové animace vznikla v rámci projektu V hlavě, který byl inspirován knihou Hlava v hlavě D. Böhma a O. Buddeuse.
Jak pomocí animace, výtvarné zkratky a zvuku vyjádřit dialog dvou protichůdných postav beze slov? Jak to dopadne, když se potká opilec s intelektuálem? Krátká animovaná etuda vznikla v rámci kroužku animace pod vlivem inspirace filmy Jana Švankmajera.
Příběh je o muži z vulkanického světa. Se svým psem žije poklidný život v lávovém světě. Jednoho dne na svět spadne obrovská kapka, která změní navždy jeho život. Muž poznává nové osadníky světa a možná i svou novou lásku.
Autoři
Kristián Laštovka, Mikuláš Růžička, Eliáš Hradil, Michal Starý
Krátká filmová etuda, která jazykem animovaného filmu, vyjadřuje cestu do hlavy a do vlastní paměti. Pokoj jako obraz vlastního nitra, ve kterém se vrství vzpomínky, vjemy, hračky, knížky, věci, zvuky, hudba... A oko jako cesta do duše.
Železo s Křemenem spolu soupeřili.
Přemožen byl Křemen, rozdrcen na prach, unesen jeho syn Křišťál a vhozen do vězení. Krutě mučen, aby ukázal cestu na zámek. Křišťál podlehl. Železné kameny se valily k zámku. Síra se špatnými myšlenkami jim šla naproti. Společně unesli princeznu Zlatu. Mezitím uprchl Křišťál z věznice a vyprávěl matce soli, jak zahynul jeho otec. Rozhodl se jít za tetou čarodějnicí, Rtutí. Prosil ji o pomoc. Poradila mu, ať si vezme velký pytel a síru do něj hodí.........
Starý delfín vypráví mořským mláďatům, jak kdysi dávno pomohl malé želvičce, když uvízla v rybářské síti.
Dnes jsou problémem nejen rybářské sítě, ale i obrovské množství odpadků, které lidé vyhazují do moře. A tak se zvířátka rozhodnou oceán vyčistit.
Při odstraňování jednoho plastového kusu vysvobodili i uvízlou "žlutou ponorku" a pomohli tak lidem.
Kdyby žili lidé se zvířaty ve vzájemné úctě a vzájemně si pomáhali, tak by nám všem bylo líp ve vodě i na souši.
Železo s Křemenem spolu soupeřili.
Přemožen byl Křemen, rozdrcen na prach, unesen jeho syn Křišťál a vhozen do vězení. Krutě mučen, aby ukázal cestu na zámek. Křišťál podlehl. Železné kameny se valily k zámku. Síra se špatnými myšlenkami jim šla naproti. Společně unesli princeznu Zlatu. Mezitím uprchl Křišťál z věznice a vyprávěl matce soli, jak zahynul jeho otec. Rozhodl se jít za tetou čarodějnicí, Rtutí. Prosil ji o pomoc. Poradila mu, ať si vezme velký pytel a síru do něj hodí..........
Autoři
Tereza Pospíšilová, Tomáš Biskup, Oliver Sukeľ, Vojtěch Charvát, Lukáš Beneš, Kateřina Šmídová, Jan Česák