Filmová studie o zemi, po které chodím. Experimentální snímek, který pracuje se subjektivní kamerou a rytmickým střihem, jehož cílem je zvědomění vlastní existence.
Snímek Bílá růže nás přivádí do Chicaga v roce 1921. Stísněné podmínky prohibice mají za následek zakládání soukromých klubů, které slouží k protizákonné konzumaci alkoholu. Tato místa se stávají útočištěm nejen obyčejného lidu, ale i členů místní mafie. Jedna taková mafiánská rodina, kterou ve snímku sledujeme, je soustavně vyvražďována tajemným mužem, který po sobě zanechává pouze bílou růži jako vizitku. Bude vrah odhalen? A jak to dopadne s mladíkem, který se omylem připletl mezi gangstery?
Bráním se dojetí je remake videoklipu, který vznikl pro připomenutí dvou výročí.
1. 50 let od natočení muzikálu Píseň pro Rudolfa III. ve kterém píseň poprvé zazněla.
2. 120 let školy, (gymnázia Karla Sladkovského) ve které se videoklip natáčel.
Vtipná hříčka s prvky animace o dívce, která bojuje se svou závislostí na nakupování. Ve skutečnosti je to příběh pro každou dívku, která hledá svou vlastní vnitřní krásu. Film je společným dílem spolužaček a spolužáků 9. třídy.
Autoři
Viktorie Řeháková, Mája Bendová, Martin Paprštein, Daniel Růžička
Krátky hraný film Fall reflektuje minuloročný rekordný počet samovrážd dospievajúcich detí prostredníctvom piatich fáz smútku podľa Elisabeth Kübler-Rossovej: popierania, hnevu, vyjednávania, depresie a prijatia.
Igelitoví superpadouši a pernatí superhrdinové!
Krátký snímek Holubman vs. Mr. Igelitus vznikl v rámci příměstského filmového tábora v brněnském kině Scala. A jeho superštáb se tentokrát musel vypořádat s filmovými konvencemi typickým pro superhrdinský film. Jak se rodí hrdinové a padouší? A mohou existovat jeden bez druhého?
Autoři
Filip Schick, Jonáš Helbich, Zuzana Škamradová, Ema Uchytilová
Tvorba námětu, realizace a finální postprodukce proběhly během 2 dnů v rámci zábavně vzdělávací akce Aertěk PLUS (pořadatel kino Aero) při zadání úkolu „film za 16h“. Na tvorbě se rovným dílem podílelo 6 dětí ve věku 14 – 16 let pod dozorem lektorky Zdeny Sýkorové (student filmové školy).
Autoři:
Eliška Volešová (režie), Ivan Radun, Iva Štěpánková, Tomáš Ulrich, Petra Brabcová, Jakub Watzek
Journey of the film, alebo „cesta“ filmu zobrazuje bežnému amatérskemu divákovi pohľad na proces výroby študentského filmu od jeho úplných začiatkov. Na strane druhej film vyrozpráva príbeh scénaristky, ktorá si už pri písaní svojho scenára predstavuje jeho realizáciu a „oživenie“ jej literárnych predstáv do živej – filmovej podoby.
Tvorba námětu, realizace a finální postprodukce proběhly během 7 dnů v rámci zábavně vzdělávací akce Aertěk (pořadatel kino Aero). Na tvorbě se rovným dílem podílelo 6 dětí ve věku 10 – 13 let pod lektorským vedením Lenky Watersové (student architektury - 23 let).
Autoři: Anna Serédi, Savelij Chmelnickij, Jakub Machát, Zachariáš Andrle, Líza Přikrylová, Berenika Ulíková (režie)
Podíl lektora na střihu: cca 80%
Podíl lektora na ostatní tvorbě: cca 30%
Detaily filmu - Kosmetičky podlahových krytin (groteska)
Název filmu
Kosmetičky podlahových krytin (groteska)
Žánr
Hraný film (B: 11–15 let)
Délka snímku
03:38
Rok výroby
2017
Obsah filmu
"Jedno pracoviště, dvě kolegyně a propojeně rozpojené osudy."
Pracoviště dvou školních uklízeček se každodenně proměňuje na pomyslné "bojiště" plné vzájemného škádlení a žertíků. Vídají se rády. Pracují s chutí. Ani jedna z nich ovšem netuší, k jakému vyústění směřuje jejich švanda na pracovišti. Filmový příběh v duchu němých černobílých grotesek.
Autoři
Anna Mercedes Čtvrtníčková, Ema Střítežská, Marie Smutná, Victoria Jadavanová, Nicola Chudybová, Lensa Tesfayeová
Osm lidí, jedna budova, jedna bestie. Kdo přežije a kdo se naopak stane kořistí? Jak dokáže strach nahlodat vzájemnou důvěru? A kdo je ve skutečnosti tou největší bestií?
Doporučujeme sledovat za nízkého osvětlení...
Parodický trailer, při jehož natáčení byly znásilněny klasické české pohádkové postavy, které známe z večerníčků. A ani Večerníček samotný nechybí.
Pat a Mat, Víla Amálka, Krteček, Rákosníček, Včelka Mája, Ferda Mravenec, Mach a Šebestová, Spejbl, Bob a Bobek, Křemílek a Vochomůrka a dokonce i Maxipes Fík! Kdo zabije a kdo bude zabit? Kdo se přidá na stranu temnoty a kdo se naopak bude bít za dobro?
Tři děti Albert, Emily a Sarah se ocitnout na neznámém místě a sami nevědí, jak se tam dostaly. Nejmladší Sarah objeví záhadné hodinky a věci se začnou zamotávat. Nyní se snaží dostat do bezpečí a celou věc pochopit. A co víc, mají nepříjemnou společnost. Už nebojují pouze s časem, podaří se jim dosáhnout šťastného konce?
Naděje v beznadějích je film obyčejného konceptu s neobyčejnou souhrou událostí. Vypráví o kruté nadvládě krále Egara, která ovládla město, ve kterém žili manželé Franklin a Paige. Ti se režimu říše odmítají přizpůsobit a tak podnikají různé odbojové akce, jejichž pokyny jsou předávány dopisem. Paige měla v dopisy takovou důvěru, že se nechala chytit do pasti. Franklin musí vše řešit a je ochoten pro to riskovat i svůj život.
Je to o holce jménem Sofie která ve svém pokoji objeví portál a ocitne se v jiném světě. Potká tam Kyrila s kterým se spřátelí a slíbí jí najít cestu domu. Jejich dobrodružství je plné akce a úniků přes nepřáteli čarodějem Magnusem a Agentem Blackem.
Již jsou to tři měsíce, co náš hlavní hrdina ztratil svého přítele ve válce. On tesař se zálibou v matematice a jeho přítel bývalý nadšenec do kouzel a biologie.
Hlavní hrdina jde tedy splnit přítelovo poslední přání - "netruchli, místo toho s našimi přáteli pozdvihněte své poháry".
Nikdo se ovšem nedostaví. Přítel mu ovšem ještě za živa slíbil, že pokud tak udělá, ještě ho jednou navštíví.
Je tedy jeho přítel skutečně mrtvý? Je vše jen věčně tvořící obraznost? A kde se vzal ten Newtonův mozek?
Autoři
Noemi Purnochová, Anna Skalická, Anna Bučánková, Viola Sadykova
Dve holčičky hrají pohádku o Šípkové Růžence. Inspirovalo je místo, kde byly na prázdninách, rekvizity si vyrobily samy, točí to samy a všechny nápady jsou jen jejich. Dospělý jim pomáhal jen dát dohromady do jednoho filmu jednotlivé sekvence.
Umělecký snímek Stíny lesa pojednává o lásce dvou mladých lidí, které kryje nádherný májový les ve svém stínu. Jejich vztah je však velice nestabilní a jeho osud směřuje k tragédii. Film mimo jiné vyobrazuje kontrast mezi lidskou nedokonalostí a dokonalostí přírody.
Filip, kluk který vyrůstá v Sudetech, má stále problémy, jelikož je z hrdé české rodiny, kde se všichni považují za českou krev. Po 30. Září 1938 ovšem musí utéct. Filip utíká, dostává se do odboje a přitom zjišťuje pravdu o své národnosti a svém původu.
Film Tabu pojednává o pití alkoholu. Znázorňuje požívání alkoholu na společenské úrovni (kde je pití vhodné) v kontrastu s pitím v soukromí jako způsobem řešení problémů (kde je pití odsuzováno). Dalším obrazem je setkání se hlavní hrdinky se stělesněnou závislostí a zobrazení procesu stávání se závislou. Film končí scénou, kde chybí hlavní hrdinka, která závislosti propadla a její přátelé ji nepostrádají.
Autoři
Veronika Škáchová, Pavla Kafková, Michael Škácha, Štěpán Lammel, Roman Zábrodský
Valentýn je malý, zvědavý kluk, když jde poprvé do školy dědeček mu prozradí jen těžko uvěřitelnou věc: Tabule se vyrábějí z noční oblohy a věci, které kdy někdo na tabuli namaluje si v tomto nočním světě žijí svým životem . Valentýn se proto rozhodne prozkoumat tento "nový" svět a do tabule se nechá smazat.
Tajemství bílé tašky je groteskní příběh o bílé tašce, jejíž obsah je ostražitě hlídán jejím majitelem panem Holubem. Co se skrývá uvnitř bílé tašky? Jak formou, tak obsahem se dostáváme do období počátků filmu, které divákovi představí grotesku s krimi zápletkou.
Dievča vstupuje do svojho nového bytu. Krátke záblesky šťastia a spokojnosti sa striedajú s intenzívnymi pocitmi neistoty z nového prostredia. Film Two sides poukazuje na kontrastné pocity každého človeka. Tie pozitívne sa v okamihu „bijú“ s negatívnymi, negatívne s pozitívnymi. Ktorým z nich dovolíme, aby nás ovládli?
Hraný - experimentální film, který vypráví o možných koncích jednoho mladého života. Pokus o vyjádření vnitřních pocitů ztráty života a vnitřní síly filmovou řečí. Film je společným dílem spolužáků 9. třídy.
Autoři
Lukáš Rys, Daniel Kulich, Daniel Růžička, Martin Paprštein
Dva studenti, Oskar a Julie vymýšlí scénář na jejich krátký film. Postupně scénář více a více vylepšují, až se hlavní hrdina jejich smyšleného snímku dostane do složitějších situacích a začne přitvrzovat. Podaří se jim akční film dokončit a uspět? A jak to celé dopadne?
Tvorba námětu, realizace a finální postprodukce proběhly během 7 dnů v rámci zábavně vzdělávací akce Aertěk (pořadatel kino Aero). Na tvorbě se rovným dílem podílelo 6 dětí ve věku 11 – 13 let pod lektorským vedením Vadima Usolceva (student herectví - 21 let).
Autoři: Anna Serédi, Matouš Kostkan (režie), Gabriel Hering, Adam Vítek, Alžběta Urbanová, Johana Kasalická
Podíl lektora na střihu: cca 80%
Podíl lektora na ostatní tvorbě: cca 30%