Filmová studie o zemi, po které chodím. Experimentální snímek, který pracuje se subjektivní kamerou a rytmickým střihem, jehož cílem je zvědomění vlastní existence.
tvProstor navšívila Animefest 2017 v Brně. Jelikož se tam děti musely vedle natáčení taky pořádně porozhlédnout, kamera šla z ruky do ruky. Proto tolik autorů.
Autoři
Antonín Bělohlavý, Dorota Krečmerová, Martin Partila, Martin Chlebek, Štěpán Morys, Jonáš Hlosta
Snímek Bílá růže nás přivádí do Chicaga v roce 1921. Stísněné podmínky prohibice mají za následek zakládání soukromých klubů, které slouží k protizákonné konzumaci alkoholu. Tato místa se stávají útočištěm nejen obyčejného lidu, ale i členů místní mafie. Jedna taková mafiánská rodina, kterou ve snímku sledujeme, je soustavně vyvražďována tajemným mužem, který po sobě zanechává pouze bílou růži jako vizitku. Bude vrah odhalen? A jak to dopadne s mladíkem, který se omylem připletl mezi gangstery?
Film na motivy Knihy o Jizerských horách Miloslava Nevrlého.
Tvorba námětu, realizace a finální postprodukce proběhly během animačního turnusu filmového tábora Aertěk (pořadatel kino Aero). Na tvorbě se rovným dílem podílelo 6 dětí ve věku 10 – 15let pod lektorským vedením Evy Vyškovské.
Autoři: Ana Pavkov, Matyáš Holna, Markéta Dercsényiová, Aidan Spousta, Markéta Kantorová, Valentýna Hájková
Setkání a absurdní rozhovor dvou bojovníků, kteří hlásají své ideály, jen aby omluvili a nějak zdůvodnili svou skutečnou touhu změřit své síly v boji na život a na smrt
Zkuste se někdy na svět podívat trošku z jiného úhlu. Fascinuje mě, co všechno můžete vidět jinak a někdy třeba i zajímavěji. Video z letních olympijských her dětí a mládeže ČR (ODM 2017), které se letos v červnu konaly v Brně.
Bráním se dojetí je remake videoklipu, který vznikl pro připomenutí dvou výročí.
1. 50 let od natočení muzikálu Píseň pro Rudolfa III. ve kterém píseň poprvé zazněla.
2. 120 let školy, (gymnázia Karla Sladkovského) ve které se videoklip natáčel.
Co se stane když se děti projdou městem se skicákem v ruce a popustí uzdu fantazii? Město ožije. Cesta městem představuje sestřih animací, jejichž inspirace vychází z pohledu dětí na prostor města Frýdku-Místku. Vytvořily je pro projekt interaktivní mapy - mapa.zusfm.cz.
Návštěva dětí v pražské pobočce společnosti Člověk v tísni. Že se Člověk v tísni soustřeďuje na pomoc lidí v zahraničí, jsme věděli. Neměli jsme ovšem tušení, kolik práce odvedou pracovníci společnosti pro lidi v tísni v České republice. Děti o své návštěvě pořídily reportáž.
Autoři
Filip Kovář, Taťána Krečmerová, Dorota Krečmerová, Teodor Hybner
Vtipná hříčka s prvky animace o dívce, která bojuje se svou závislostí na nakupování. Ve skutečnosti je to příběh pro každou dívku, která hledá svou vlastní vnitřní krásu. Film je společným dílem spolužaček a spolužáků 9. třídy.
Autoři
Viktorie Řeháková, Mája Bendová, Martin Paprštein, Daniel Růžička
V bláznivém snu hlavního hrdiny dojde ke srážce s nebeským tankem, po zkáze knedlíkového ostrova se zdá, že sen končí v podmořské posteli, ale ještě je třeba projít počítačovou hrou až na samý konec.
Děti z tvProstor měly v květnu 2017 víkendovku poeticky nazvanou Divadelní ozářky zaměřenou na ostravská divadla. Jedním z výsledků byla reportáž o poměrně novém divadle v prostorách bývalého kina ve Vítkovicích, divadle Mír.
Autoři
Jakub Harabiš, Štěpán Morys, Jonáš Hlosta, Radim Jauernik
Dismanův rozhlasový dětský soubor (DRDS) funguje už 80 let. Film dokumentuje zkušenosti jeho nynějších členů s fungováním souboru, přibližuje, co všechno se vlastně v DRDS děti učí a jak se pak uplatňují a že to pro dnešní generaci DIsmančat už zdaleka není jen natáčení dětských rolí do rozhlasových her. Přibližuje také aktuální divadelní projekty DRDS.
Loutkový film vznikl v rámci Malé školy animace v Aeroškole. Loutky vyrobil a film natočil Mateo Schilders dle vlastního námětu pod vedením lektorky Terezy Peroutkové.
Every corner dokumentuje život jednoho dne ve městě Třebíč na Vysočině. Celý záznam je zpracován jako časosběrné video a jsou v něm vyobrazeny nejdůležitější a nejfrekventovanější místa. Byl věnován výměnným studentkám ze Severní Ameriky, které zde stráví jeden rok, jako dárek na přivítanou.
Krátky hraný film Fall reflektuje minuloročný rekordný počet samovrážd dospievajúcich detí prostredníctvom piatich fáz smútku podľa Elisabeth Kübler-Rossovej: popierania, hnevu, vyjednávania, depresie a prijatia.
Igelitoví superpadouši a pernatí superhrdinové!
Krátký snímek Holubman vs. Mr. Igelitus vznikl v rámci příměstského filmového tábora v brněnském kině Scala. A jeho superštáb se tentokrát musel vypořádat s filmovými konvencemi typickým pro superhrdinský film. Jak se rodí hrdinové a padouší? A mohou existovat jeden bez druhého?
Autoři
Filip Schick, Jonáš Helbich, Zuzana Škamradová, Ema Uchytilová
Tvorba námětu, realizace a finální postprodukce proběhly během 2 dnů v rámci zábavně vzdělávací akce Aertěk PLUS (pořadatel kino Aero) při zadání úkolu „film za 16h“. Na tvorbě se rovným dílem podílelo 6 dětí ve věku 14 – 16 let pod dozorem lektorky Zdeny Sýkorové (student filmové školy).
Autoři:
Eliška Volešová (režie), Ivan Radun, Iva Štěpánková, Tomáš Ulrich, Petra Brabcová, Jakub Watzek
Journey of the film, alebo „cesta“ filmu zobrazuje bežnému amatérskemu divákovi pohľad na proces výroby študentského filmu od jeho úplných začiatkov. Na strane druhej film vyrozpráva príbeh scénaristky, ktorá si už pri písaní svojho scenára predstavuje jeho realizáciu a „oživenie“ jej literárnych predstáv do živej – filmovej podoby.
Tvorba námětu, realizace a finální postprodukce proběhly během 7 dnů v rámci zábavně vzdělávací akce Aertěk (pořadatel kino Aero). Na tvorbě se rovným dílem podílelo 6 dětí ve věku 10 – 13 let pod lektorským vedením Lenky Watersové (student architektury - 23 let).
Autoři: Anna Serédi, Savelij Chmelnickij, Jakub Machát, Zachariáš Andrle, Líza Přikrylová, Berenika Ulíková (režie)
Podíl lektora na střihu: cca 80%
Podíl lektora na ostatní tvorbě: cca 30%
Detaily filmu - Kosmetičky podlahových krytin (groteska)
Název filmu
Kosmetičky podlahových krytin (groteska)
Žánr
Hraný film (B: 11–15 let)
Délka snímku
03:38
Rok výroby
2017
Obsah filmu
"Jedno pracoviště, dvě kolegyně a propojeně rozpojené osudy."
Pracoviště dvou školních uklízeček se každodenně proměňuje na pomyslné "bojiště" plné vzájemného škádlení a žertíků. Vídají se rády. Pracují s chutí. Ani jedna z nich ovšem netuší, k jakému vyústění směřuje jejich švanda na pracovišti. Filmový příběh v duchu němých černobílých grotesek.
Autoři
Anna Mercedes Čtvrtníčková, Ema Střítežská, Marie Smutná, Victoria Jadavanová, Nicola Chudybová, Lensa Tesfayeová
Vtipná a lehce provokativní animovaná parodie na pohádku raného mládí. Specifická je práce se zvukem, který zůstal takřka nezměněn stejně jako traumatická vzpomínka obou tvůrců, zatímco obraz této filmové grotesky jde tak trochu proti a zrcadlí obrazy zcela aktuální. Film je společným dílem dvou kámošů z 8.A.
Osm lidí, jedna budova, jedna bestie. Kdo přežije a kdo se naopak stane kořistí? Jak dokáže strach nahlodat vzájemnou důvěru? A kdo je ve skutečnosti tou největší bestií?
Doporučujeme sledovat za nízkého osvětlení...
Vědec konečně dosáhl svého vrcholu. On a jeho asistent sestrojili stroj času! Jen je třeba ho ještě otestovat... A tak přijde náš vědec na geniální myšlenku! Bude cestovat minulostí a zároveň si tak trochu přivydělávat! Ale co rizika o roztržení časoprostorového kontinuua? A další rizika? No, na to musí náš vědec přijít sám...
Loutkový film na motivy Knihy o Jizerských horách Miloslava Nevrlého.
Tvorba námětu, realizace a finální postprodukce proběhly během animačního turnusu filmového tábora Aertěk (pořadatel kino Aero). Na tvorbě se rovným dílem podílelo 6 dětí ve věku 10 – 15let pod lektorským vedením Hany Dočkalové.
Autoři: Adam Svěcený, Emma Zelenková, Kristýna Vindušková, Mateo Schilders, Matilda Nielsen, Matouš Sedlák
Parodický trailer, při jehož natáčení byly znásilněny klasické české pohádkové postavy, které známe z večerníčků. A ani Večerníček samotný nechybí.
Pat a Mat, Víla Amálka, Krteček, Rákosníček, Včelka Mája, Ferda Mravenec, Mach a Šebestová, Spejbl, Bob a Bobek, Křemílek a Vochomůrka a dokonce i Maxipes Fík! Kdo zabije a kdo bude zabit? Kdo se přidá na stranu temnoty a kdo se naopak bude bít za dobro?
Tři děti Albert, Emily a Sarah se ocitnout na neznámém místě a sami nevědí, jak se tam dostaly. Nejmladší Sarah objeví záhadné hodinky a věci se začnou zamotávat. Nyní se snaží dostat do bezpečí a celou věc pochopit. A co víc, mají nepříjemnou společnost. Už nebojují pouze s časem, podaří se jim dosáhnout šťastného konce?
Dva kluci jezdí na koloběžkách, ale setkávají se s problémy a to s lidmi, kteří jim za jejich ježdění hubují. Pak potkají rozzuřeného psa, ze kterého se nakonec vyklube jejich nový kamarád, protože si chce také hrát.
Dva kamarádi nejraději jezdí na koloběžkách, ale setkávají se jen s nechápavými lidmi, a dokonce jsou pronásledováni psem. Příběh má nečekané rozuzlení, když kluci oproti všem očekáváním objeví nového parťáka.
Naděje v beznadějích je film obyčejného konceptu s neobyčejnou souhrou událostí. Vypráví o kruté nadvládě krále Egara, která ovládla město, ve kterém žili manželé Franklin a Paige. Ti se režimu říše odmítají přizpůsobit a tak podnikají různé odbojové akce, jejichž pokyny jsou předávány dopisem. Paige měla v dopisy takovou důvěru, že se nechala chytit do pasti. Franklin musí vše řešit a je ochoten pro to riskovat i svůj život.
Je to o holce jménem Sofie která ve svém pokoji objeví portál a ocitne se v jiném světě. Potká tam Kyrila s kterým se spřátelí a slíbí jí najít cestu domu. Jejich dobrodružství je plné akce a úniků přes nepřáteli čarodějem Magnusem a Agentem Blackem.
Již jsou to tři měsíce, co náš hlavní hrdina ztratil svého přítele ve válce. On tesař se zálibou v matematice a jeho přítel bývalý nadšenec do kouzel a biologie.
Hlavní hrdina jde tedy splnit přítelovo poslední přání - "netruchli, místo toho s našimi přáteli pozdvihněte své poháry".
Nikdo se ovšem nedostaví. Přítel mu ovšem ještě za živa slíbil, že pokud tak udělá, ještě ho jednou navštíví.
Je tedy jeho přítel skutečně mrtvý? Je vše jen věčně tvořící obraznost? A kde se vzal ten Newtonův mozek?
Autoři
Noemi Purnochová, Anna Skalická, Anna Bučánková, Viola Sadykova
Růžoví modelínoví slimáci žijí v neustálém strachu před nůžkami. Teprve když se usídlí na hradě, podaří se jim ubránit, ne však přede všemi nepřáteli. (Film vznikl na workshopu festivalu Anifilm. Modelínová stop-motion na pracovišti VŠMU Bratislava, dabing, zvuk a střih na Kyberně v dílně Anifaktura)
Autoři
Jakub Hinterholzinger, Jan Střádal, Vít Střádal, Jan Střádal
Děti z tvProstor byly pozvány na zahájení festivalu outdoorových filmů v Ostravě. Pak ještě navštívily několik projekcí, ze kterých kromě zážitků mají i reportáž.
Autoři
Jakub Harabiš, Antonín Bělohlavý, Dorota Krečmerová, Radim Jauernik
Dokumentární portrét staršího a podivínského filmového fanouška. Především obrazem happeningově pojatými situacemi se film pokouší evokovat jeho svéráznou osobnost a myšlenkové pochody.
Detaily filmu - Pověst o Bílé paní / The tale of White lady
Název filmu
Pověst o Bílé paní / The tale of White lady
Žánr
Animovaný film (C: 16–20 let)
Délka snímku
00:06:13
Rok výroby
2016
Obsah filmu
Animovaný film inspirovaný plzeňskou pověstí o Bílé paní. Použita kombinace kreslené a loutkové animace.
Tvořit tento snímek jsem začal v roce 2015, kdy jsem začal s technickým scénářem, se storyboardy, postupně s návrhy loutek a s tvorbou kulis. Poté jsem začal se samotnou animací. Kombinoval jsem kreslenou a loutkovou animaci. Ke konci jsem se věnoval střihu a zvuku. Snímek byl dokončen v září 2016
Velmi citlivý animovaný dokument vznikl v rámci projektu Paměti národa a je inspirován životem paní Evy Duškové. Vznikl jako společné dílo spolužaček 9. třídy.
Jeffovi se ztratí celá rodina a tak se jí vydá hledat. Projde podsvětím do tajemného města, kde najde stopu - botu svého táty. Za pomoci šamana svou rodinu nakonec vystopuje.
Autoři
Kryštof Kramerius, Laura Hájková, Nela Černá, Vojtěch Melzer
Pan Jaroslav Sochůrek je střešovický starousedlík. Jedno z míst, které mu přirostlo k srdci, je střešovická zvonička, která byla postavena koncem 18. století. Během komunismu zvonička chátrala, byl v ní mimo jiné sklad hasičského nářadí a uhlí. Díky Občanskému sdružení Staré Střešovice, který založi
PTÁCI - anotace
Kos černý zahnízdil před oknem v nízkém stromku. Neměl tušení, že je pečlivě sledován a díky tomu se mu podařilo vyvést svá mláďata z hnízda.
Původně šlo o náhodný test endoskopu s 10 metrovým kabelem. Přímý přenos z hnízda byl natolik zajímavý, že se autor rozhodl pořízené záběry sestříhat a vytvořit krátký dokument.
Scénář zpočátku psala příroda. Později autor zasáhl do děje a zajistil tak šťastný konec příběhu pro všechny ptačí herce.
Dve holčičky hrají pohádku o Šípkové Růžence. Inspirovalo je místo, kde byly na prázdninách, rekvizity si vyrobily samy, točí to samy a všechny nápady jsou jen jejich. Dospělý jim pomáhal jen dát dohromady do jednoho filmu jednotlivé sekvence.
Je prázdný dům, nikdo doma, jen spící kočka a v lednici zbouřené jídlo. Tak začíná napínavý příběh o potravinách, které se rozhodly vydat se do světa. Společnými silami se dostanou ven. Mají vyhráno?
Autoři
Yasmine Dallal, Laura Krankillová, Sára Krankillová, Nikola Jakešová, Marek Jakeš, Veronika Moučková
Sněhurka je celkem klasická pohádka, ale už jste ji viděli v krátkém animovaném filmu? A z modelíny? Jestli ne, tak autorka Vám takový film předkládá. Možná klasický scénář, ale neobvyklá forma i počet vystupujících.
Náš sociální experiment pojednává o tom, jak moc dokáží lidé důvěřovat a obejmout cizího člověka/věc. Film se natáčel v naší budově školy, proto to pro nás byla krásná zpětná vazba.
Nejžvavější informace o dopravě nebo o počasí? Dění u nás i ve světě? Neodolatelný teleshopping? Zajímavé rozhovory a reportáže? To vše a mnohem víc na ŠT1!
Autoři
Martin Sedláčik, Magda Soukupová, Lili Marosi, Natálie Poštulková, Štěpán Svítok, Karla Třešňáková
Umělecký snímek Stíny lesa pojednává o lásce dvou mladých lidí, které kryje nádherný májový les ve svém stínu. Jejich vztah je však velice nestabilní a jeho osud směřuje k tragédii. Film mimo jiné vyobrazuje kontrast mezi lidskou nedokonalostí a dokonalostí přírody.
Televizní noviny všichni známe. Ale co když se v přímém přenosu stane něco opravdu neobvyklého? Dokáže se s tím naše reportérka poprat nebo ji záhadné podsvětí ukryté pod víkem kanálu pohltí?
Autoři
Katharina Heindl, Maxmilian Heindl, Dominik Lokaj, David Lokaj, Daniel Švaňa, Matěj Škuta
Filip, kluk který vyrůstá v Sudetech, má stále problémy, jelikož je z hrdé české rodiny, kde se všichni považují za českou krev. Po 30. Září 1938 ovšem musí utéct. Filip utíká, dostává se do odboje a přitom zjišťuje pravdu o své národnosti a svém původu.
Film Tabu pojednává o pití alkoholu. Znázorňuje požívání alkoholu na společenské úrovni (kde je pití vhodné) v kontrastu s pitím v soukromí jako způsobem řešení problémů (kde je pití odsuzováno). Dalším obrazem je setkání se hlavní hrdinky se stělesněnou závislostí a zobrazení procesu stávání se závislou. Film končí scénou, kde chybí hlavní hrdinka, která závislosti propadla a její přátelé ji nepostrádají.
Autoři
Veronika Škáchová, Pavla Kafková, Michael Škácha, Štěpán Lammel, Roman Zábrodský
Valentýn je malý, zvědavý kluk, když jde poprvé do školy dědeček mu prozradí jen těžko uvěřitelnou věc: Tabule se vyrábějí z noční oblohy a věci, které kdy někdo na tabuli namaluje si v tomto nočním světě žijí svým životem . Valentýn se proto rozhodne prozkoumat tento "nový" svět a do tabule se nechá smazat.
Tajemství bílé tašky je groteskní příběh o bílé tašce, jejíž obsah je ostražitě hlídán jejím majitelem panem Holubem. Co se skrývá uvnitř bílé tašky? Jak formou, tak obsahem se dostáváme do období počátků filmu, které divákovi představí grotesku s krimi zápletkou.
Film je o tom, jak dva kluci jdou na tramvajovou zastávku. Je vidět, jak jeden pospíchá a druhý jde pohodovým tempem. Kluk co spěchá, nic nenakoupí, aby stihl tramvaj. Druhý kluk naopak do obchodu jít stihne. A nakoupí si. Kluk, který pospíchá na tramvaj, ji nestihne. Takže se oba nakonec potkají na zastávce. Jeden je udýchaný a unavený a druhý je svěží a v klidu.
Dievča vstupuje do svojho nového bytu. Krátke záblesky šťastia a spokojnosti sa striedajú s intenzívnymi pocitmi neistoty z nového prostredia. Film Two sides poukazuje na kontrastné pocity každého človeka. Tie pozitívne sa v okamihu „bijú“ s negatívnymi, negatívne s pozitívnymi. Ktorým z nich dovolíme, aby nás ovládli?
Bláznivý chemik stvoří zdánlivě neškodné jednorožce, kteří se však chemikovi vymknou z rukou. Naštěstí se jim postaví odvážný Beetleman, který zachrání lidstvo před zkázou.
Autoři
Filip Vopravil, Gabriela Vinterová, Karolína Chejnová, Lucie Fingerová, František Šíla, Daniel Anderson
Obsahem filmu jsou ilustrace různých slovních spojení, přísloví a úsloví. Divák by v černých pauzách měl nahlas vykřikovat, hádat, jak dané úsloví zní.
Hraný - experimentální film, který vypráví o možných koncích jednoho mladého života. Pokus o vyjádření vnitřních pocitů ztráty života a vnitřní síly filmovou řečí. Film je společným dílem spolužáků 9. třídy.
Autoři
Lukáš Rys, Daniel Kulich, Daniel Růžička, Martin Paprštein
Dva studenti, Oskar a Julie vymýšlí scénář na jejich krátký film. Postupně scénář více a více vylepšují, až se hlavní hrdina jejich smyšleného snímku dostane do složitějších situacích a začne přitvrzovat. Podaří se jim akční film dokončit a uspět? A jak to celé dopadne?
Krokodýl je v ZOO nešťastný. Najde však klid a pochopení jinde? Přijmou ho mezi sebe i tací, kteří jsou úplně odlišní? To se vše dozvíme ve filmu. Moderní stavby prostě někdy vypadají jako terária.
A jsou tu další zprávy TV Fantasi, které vám přináší nejaktuálnější informace! Jak si vede Karkulka, co se stalo Láďovi Jabkovi, pravda o zrcadle nebo informace o útěku džina z lahve. Nenechte si ujít!
Autoři
Adéla Kaulerová, Jakub Mareš, Marek Havelka, Klára Březinová, Soňa Oppeltová, Adam Dobrovolný
Malý dokument o spolužačce ze základky. Až do natočení filmu málokdo věděl, jaké musela hlavní protagonistka překonávat potíže. Ve filmu o nich mluví s obdivuhodnou otevřeností a pak už se nechce vracet Zpět.
Žížala objeví jahodu, chce si jí utrhnout, ale ta na ní spadne. Žížala pod jahodou uvázne. Kamarádky žížaly jí chtějí vysvobodit, ale při vytahování jí omylem přetrhnou. Tuto situaci objeví šnek, dobře si ji prohlédne a mimicky zhodnotí do kamery.
Tvorba námětu, realizace a finální postprodukce proběhly během 7 dnů v rámci zábavně vzdělávací akce Aertěk (pořadatel kino Aero). Na tvorbě se rovným dílem podílelo 6 dětí ve věku 11 – 13 let pod lektorským vedením Vadima Usolceva (student herectví - 21 let).
Autoři: Anna Serédi, Matouš Kostkan (režie), Gabriel Hering, Adam Vítek, Alžběta Urbanová, Johana Kasalická
Podíl lektora na střihu: cca 80%
Podíl lektora na ostatní tvorbě: cca 30%
Film Zpět znázorňuje některé z rizikových aktivit, které se týkají dospívajícíchí. Využití zpětného přehrávání videa ilustruje hlavní myšlenku filmu, kterou je, že ne všechno, co mladí lidé zkusí, jde vzít zpátky.
Autoři
Pavla Kafková, Anna Umlaufová, Veronika Škáchová, Štěpán Lammel, Michael Škácha