tvProstor navšívila Animefest 2017 v Brně. Jelikož se tam děti musely vedle natáčení taky pořádně porozhlédnout, kamera šla z ruky do ruky. Proto tolik autorů.
Autoři
Antonín Bělohlavý, Dorota Krečmerová, Martin Partila, Martin Chlebek, Štěpán Morys, Jonáš Hlosta
Zkuste se někdy na svět podívat trošku z jiného úhlu. Fascinuje mě, co všechno můžete vidět jinak a někdy třeba i zajímavěji. Video z letních olympijských her dětí a mládeže ČR (ODM 2017), které se letos v červnu konaly v Brně.
Návštěva dětí v pražské pobočce společnosti Člověk v tísni. Že se Člověk v tísni soustřeďuje na pomoc lidí v zahraničí, jsme věděli. Neměli jsme ovšem tušení, kolik práce odvedou pracovníci společnosti pro lidi v tísni v České republice. Děti o své návštěvě pořídily reportáž.
Autoři
Filip Kovář, Taťána Krečmerová, Dorota Krečmerová, Teodor Hybner
Děti z tvProstor měly v květnu 2017 víkendovku poeticky nazvanou Divadelní ozářky zaměřenou na ostravská divadla. Jedním z výsledků byla reportáž o poměrně novém divadle v prostorách bývalého kina ve Vítkovicích, divadle Mír.
Autoři
Jakub Harabiš, Štěpán Morys, Jonáš Hlosta, Radim Jauernik
Dismanův rozhlasový dětský soubor (DRDS) funguje už 80 let. Film dokumentuje zkušenosti jeho nynějších členů s fungováním souboru, přibližuje, co všechno se vlastně v DRDS děti učí a jak se pak uplatňují a že to pro dnešní generaci DIsmančat už zdaleka není jen natáčení dětských rolí do rozhlasových her. Přibližuje také aktuální divadelní projekty DRDS.
Every corner dokumentuje život jednoho dne ve městě Třebíč na Vysočině. Celý záznam je zpracován jako časosběrné video a jsou v něm vyobrazeny nejdůležitější a nejfrekventovanější místa. Byl věnován výměnným studentkám ze Severní Ameriky, které zde stráví jeden rok, jako dárek na přivítanou.
Děti z tvProstor byly pozvány na zahájení festivalu outdoorových filmů v Ostravě. Pak ještě navštívily několik projekcí, ze kterých kromě zážitků mají i reportáž.
Autoři
Jakub Harabiš, Antonín Bělohlavý, Dorota Krečmerová, Radim Jauernik
Dokumentární portrét staršího a podivínského filmového fanouška. Především obrazem happeningově pojatými situacemi se film pokouší evokovat jeho svéráznou osobnost a myšlenkové pochody.
Pan Jaroslav Sochůrek je střešovický starousedlík. Jedno z míst, které mu přirostlo k srdci, je střešovická zvonička, která byla postavena koncem 18. století. Během komunismu zvonička chátrala, byl v ní mimo jiné sklad hasičského nářadí a uhlí. Díky Občanskému sdružení Staré Střešovice, který založi
PTÁCI - anotace
Kos černý zahnízdil před oknem v nízkém stromku. Neměl tušení, že je pečlivě sledován a díky tomu se mu podařilo vyvést svá mláďata z hnízda.
Původně šlo o náhodný test endoskopu s 10 metrovým kabelem. Přímý přenos z hnízda byl natolik zajímavý, že se autor rozhodl pořízené záběry sestříhat a vytvořit krátký dokument.
Scénář zpočátku psala příroda. Později autor zasáhl do děje a zajistil tak šťastný konec příběhu pro všechny ptačí herce.
Náš sociální experiment pojednává o tom, jak moc dokáží lidé důvěřovat a obejmout cizího člověka/věc. Film se natáčel v naší budově školy, proto to pro nás byla krásná zpětná vazba.
Obsahem filmu jsou ilustrace různých slovních spojení, přísloví a úsloví. Divák by v černých pauzách měl nahlas vykřikovat, hádat, jak dané úsloví zní.
Malý dokument o spolužačce ze základky. Až do natočení filmu málokdo věděl, jaké musela hlavní protagonistka překonávat potíže. Ve filmu o nich mluví s obdivuhodnou otevřeností a pak už se nechce vracet Zpět.