Letos již devadesátiletá paní Kopecká pracuje nepřetržitě 54 let v mateřské škole Arabská v Praze 6. Pamatuje si, jak se škola stavěla i v průběhu let proměňovala, dokáže popsat počátky stravování v 60. letech, zná jménem tisíce dětí, které školkou prošly, práce ji vždy těšila, a ona tak zůstává dobrou duší školky. Film natočili její absolventi paní Kopecké pro radost.
Autoři
Julie Součková, Elias Scholl, Berta Tycarová, František Souček, děti z MŠ Arabská
Rozhovor s Adélou Mrázovou o projektu NaFilM - Národním filmovém muzeu. Natáčení probíhalo v rámci příměstského tábora Aero TV v kině Bio Oko na konci léta 2020.
Autoři
Julie Kernerová, Štěpán Bradáč, Martin Woloszczuk, Mikuláš Dvořák, Roberto Mussoni, Vojtěch Vondrášek, Kateřina Srbová
Můj dokument se zabývá tajným a zajímavým životem seniorů. Žije v našem okolí zdánlivě nudný senior? Jakým zálibám a aktivitám se věnuje? Jaký příběh stojí za jeho zálibami? Na tyto otázky jsem se snažil svým dokumentem odpovědět. Inspirací mi byl můj děda. Já ho znám jako nadšence do motorek, techniky a všemožných oprav. Když ho ale někdo potká na ulici nebo v obchodě, nemá ani ponětí, že právě ve své garáži staví motorku z roku 1952. Chtěl bych nás tak podpořit ve zkoumání lidí v našem okolí.
Krátkometrážní dokument Bezmoc otevírá téma o evakuaci, která se stala v roce 2014 ve Zlínském kraji, kde explodovalo 60 tun munice a lidé z okolních vesnic museli být třikrát evakuováni během 45 dní. Dosavadní náklady stály 348 000 000Kč. Budou mít obyvatelé klid?
Jak moc je téma plastů na naší planetě závažné? Kde všude představují plasty hrozbu? A co proti tomu můžeme dělat? To jsou otázky, na které odpovídá dokument Doba plastů.
Film zpracovává život křesťanského humanisty Přemysla Pittra a jeho působení na území Čech. Mapuje ne tolik známou část československých dějin a poukazuje na neobyčejné činy, které tento muž během svého života vykonal. Nejvýznamnější počin Přemysla Pittra je bezpochyby Akce Zámky, během níž zachránil více jak 800 židovských a německých dětí z koncentračních a později také z internačních táborů na území Československa po roce 1945.
Léto je nejoblíbenější roční období. Všichni víme proč, že? Protože jsou prázdniny! Ten slastný pocit osvobození od všech nudných povinností zůstává, i když je vám už dávno přes dvacet nebo přes padesát. A přece existují děti a mladí lidé, kteří i v létě hltají data, šťourají se v hlíně nebo elektronice a namáhají mozkové buňky. Prostě proto, že je to baví minimálně stejně nebo i víc než kopat do balónu nebo hrát CS:GO. Pro takové je tu naštěstí T-expedice. Týdenní dobrodružství mladých badatelů
Autoři
Jakub Harabiš, Sebastián Menšík, Anna Růžková, Viktor Hvozda, Yannick Rokyta