Druhá světová válka se chýlí ke konci a zatímco spojenecká vojska osvobozují Evropu, na druhé straně fronty se nacistický voják snaží vyrovnat s krutou tváří války…
Jedná se o portrét naší paní učitelky Henrietty Kuzder, která je v životě velmi aktivní. Naším cílem bylo zachytit její kreativitu a entuziasmus prostřednictvím jejích koníčků.
Toto je můj školní projekt v 8. třídě, na který jsem se domluvil s Vítem Klusákem, že s ním budu práci konzultovat.
Mým cílem bylo v tomto dokumentu ukázat jak vypadá tvorba pořadu Zázraky přírody v České Televizi.
V tomto filmu navštěvuje Julie s kamerou svého dědu, profesora -teoretického fyzika a klade mu otázky ohledně jeho odvážných činů na sklonku totalitní komunistické éry koncem 80.let minulého století. Dokument se soustředí zejména na dopis vědeckých pracovníků, který prof.Hořejší poslal do redakce Rudého Práva.
Dokumentární portrét o fotkách, které jsem našel u tebe doma a rád bych ti je ukázal. O strachu ze ztráty a zapomenutí, o odchodu.
Věnováno mojí babi, mám tě rád.
Dokument o výtvarném projektu žáků ZUŠ Sezimovo Ústí. Ve filmu je zachycen složitý technologický postup, kde studenti mezi návrhem a výrobkem realizují velké množství kroků. Dokument v krátkém formátu shrnuje tříměsíční práci ve výtvarce. V rychlé zkratce poodhaluje postupy, kterými křehké objekty z hlíny inspirované krystaly přišly na svět.
Krátký animovaný film zachycuje osudy pamětníka Pavla Jahna. Film je výsledkem projektu Příběhy našich sousedů, který je realizován ve spolupráci Studia Scala a Post Bellum.
Dokumentární film „Prod.“ sleduje kariérní a osobní růst mladého hudebního interpreta „Lil
Grippie“ po ztrátě dřívějšího úspěchu v hudebním průmyslu hledá novou cestu pro svou
kariéru. Film mapuje jeho přechod od úspěšného rappera k roli producenta a zvukaře,
přičemž klade důraz na jeho osobní tvůrčí proces vytváření hudby. Skrze jeho osobní příběh,
dokument odhaluje proměnlivost slávy a úspěchu a přináší pohled do celého tvůrčího
procesu hudby. Cílem filmu je ukázat význam přizpůsobivosti
Dokument „Slovácké hody s právem“ představuje historii a současnou podobu hodů v obci Nedakonice na Slovácku. Vznikl jako záznam tradice, která se přenáší z generace na generaci stejně jako kroj. V současné době není mnoho dokumentů, které by v krátkém formátu přibližovaly živé slovácké zvyky nejmladší generaci, a tak se naše domácí tvůrčí skupina pokusila o letmé a vtipné přiblížení hodové tradice pro ty, kteří ji neznají nebo se jí nemohou účastnit.
Krátký portrét s názvem „Táta s kozou v krabici“ pojednává o mém otci, který před lety vytvořil animované filmy – Kozí Příběhy a mapuje tak tuto část jeho života. Zcela náhodou a nikoli mým zásahem se táta rozhodl vyklízet ve sklepě artefakty z preprodukce filmu a nabídl se, že by bylo zajímavé to zdokumentovat. Snímek reportážně zachycuje průběh tvorby, což je ovšem proloženo domáckým prostředím a lehce se dotýká vztahu otce a syna, kterého téma zajímá a doptává se.
Animovaný dokument vypráví příběh Vlasty Kálalové, lékařky s velmi dramatickými životními osudy. Narodila se za první republiky v Bernarticích u Tábora, velkou část života prožila v Bagdádu, přišla v životě o všechny své blízké, ale nikdy se nevzdala. Film vznikl v rámci celoročního projektu Hrdinové.
Píseň Lví silou, vzletem sokolím zazněla už v 19. století a můžete se s ní setkat i v současnosti. Česká vlastenecká pochodová skladba a hymna Sokola inspirovala mnohé. Odkaz na tuto skladbu přiznává i současná budova vršovického kulturního centra, která dříve fungovala jako kino. Současný název Vzlet však mohl být jiný. O jakých variantách se dříve také uvažovalo? Odpověď najdete v animovaném filmu.
Autoři
Antonín Vavřinec Vojkůvka, Oskar Švorc, Celestýna Červinková, Jonáš Csémy, Anna Suchardová, Stella Arendarčiková
Krátkometrážní observační dokument „Železná košile“ se snaží zachytit život a
řemeslo zkušeného vesnického kováře Jiřího Štrunce. Počátek dokumentování měl za
cíl zaznamenat řemeslo, zkušenost a rozporuplnou osobnost kováře. Jak se ale
v průběhu práce ukázalo, Štrunc nabízí mnohem více než jeho zážitky z cest po
světě, jelikož se mu podařilo stvořit vskutku kontroverzní dílo, které vzbudilo
poprask po celém kraji. Hlavním předmětem dokumentu je Štruncovo socha „Křídla
naděje,“ a jeho vztah k ní
Dokumentární film Život bez sociálních sítí se snaží odpovědět na nelehkou otázku - můžeme žít v dnešní době "odpojeni"? Dokumentuje mou pěti měsíční cestu digitálního detoxu od sociálních sítí. Každý měsíc poskytuji výpověď o svých poznatcích a změnách, které v mém životě nastaly. Film je doplněn aktéry, kteří doplňují hlavní osu. Dokument funguje jako upozornění na současné problémy a ukazuje, že život bez sítí může být to nejlepší rozhodnutí, které lze udělat.